Z ziemi chińskiej do Pomorskiego, czyli wizyta telewizji CCTV4 po raz drugi!

06.05.2015

Liczba turystów chińskich odwiedzających Polskę stale przybywa stając się jednym z priorytetowych rynków na świecie. Pomorskie doceniając potencjał turystyczny Chin kładzie duży nacisk na promocję na tym rynku, która przekłada się zarówno na zainteresowanie regionem jak i wzrost liczby turystów z Chin.  Istotna w tym zakresie jest współpraca z mediami chińskimi, w tym z 4 stacją Centralnej Telewizji Chińskiej, która już po raz drugi odwiedza region pomorski ze swoim programem „City to City” .


Czwarta stacja Centralnej Telewizji Chińskiej jest "stacją eksportową", jej transmisje są zarówno dostępne w Chinach jak i na platformie amerykańskiej, europejskiej i azjatyckiej. CCTV 4 jest stacją oglądaną również w wolnych chwilach przez chińskich leaderów podczas zagranicznych wizyt wysokiego szczebla.

Celem wizyty ekipy telewizyjnej CCTV4 do Gdańska jest przygotowanie kolejnego odcinku program ,,City to City". ldeą przewodnią tego programu telewizyjnego jest promocja walorów turystycznych miast, poprzez zestawienie ze sobą miasta chińskiego i zagranicznego.W zeszłym roku w grudniu CCTV4 zrealizowała odcinek poświęcony Malborkowi, którego miastem partnerskim w programie było Chibi. Odbiór odbił się szerokim echem w Chinach, siedem transmisji zgromadziło łącznie 3 000 000 widzów.

Podczas majowego pobytu (04-07.05.2015) ekipy telewizyjnej w Gdańsku zaprezentowano 5 głównych motywów: turystyczny, kulturalny, kulinarny, przyrodniczy oraz przede wszystkim bursztynowy. Z uwagi na atrakcyjność gdańskiego bursztynu w Chinach zaprezentowano pokaz poławiania bursztyny, wizytę w pracowni bursztynu i udział w jego obróbce. Ekipa telewizyjna odwiedziła również obiekty bursztynowe, w tym: Muzeum Bursztynu oraz Stadion PGE ARENA Gdańsk.  Nie zabrakło również gdańskich tradycji kulinarnych, ekipa wzięła udział w live cookingu menu bursztynowego, a także poznała kuchnię kaszubską a wraz z nią muzykę kaszubską. Obu degustacją towarzyszył gdański liker Goldwasser. W ramach atrakcji turystycznych nie mogła zabraknąć NAJ, czyli najdłuższego molo w Sopocie czy Kościoła Mariackiego – największej świątyni). Dech w piersiach zaparły piękne widoki  z Oliwskiego Pachołka, Góry gradowej oraz molo w Brzeźnie.