Aktualności

zobacz wszystkie »

Po 340 latach Królowa Marysieńka ponownie zawita do Bramy Wyżynnej

12.08.2016

Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz turystów wypoczywających w województwie pomorskim do odwiedzenia w dniu 20 sierpnia Bramy Wyżynnej gdzie wspólnie z Radą Kapituły Gdańskie Smaki świętować będziemy 340 rocznicę przyjazdu do miasta Marii Kazimiery Sobieskiej Królowej Polski.

Smakowita Noc Muzeów w Bramie Wyżynnej

12.05.2015

Trzecia odsłona Europejskiej Nocy Muzeów w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej będzie obfitowała w smakowitości. 16 maja od godziny 19:00 na wszystkich odwiedzających czekają najlepsze z najlepszych produkty tradycyjne z pomorskich gospodarstw.

Kolejne wyjątkowe wydarzenie w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej już za nami

08.12.2014

Radosna atmosfera przygotowań do Bożego Narodzenia udzieliła się także nam dzięki wyjątkowym gościom, którzy odwiedzili Bramę Wyżynną 6 grudnia.

Kaszubskie Mikołajki w Bramie Wyżynnej

01.12.2014

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 6 grudnia do wspólnego przeżywania magicznych chwil Bożego Narodzenia w kaszubskiej atmosferze!

„Strefa relaksu” w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej!

23.07.2014

Wakacje – słońce - atrakcje turystyczne, to wszystko sprzyja coraz to większej liczbie turystów w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej. Aby zadbać o odwiedzających, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna rozszerzyła funkcjonalność PCIT, a mianowicie udostępniła „strefę relaksu”.

ZSIT finalistą UNWTO Ulysses Awards for Innovation 2013

27.01.2014

Zintegrowany System Informacji Turystycznej, stworzony przez zespół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, znalazł się w finałowej trójce tegorocznej nagrody Światowej Organizacji Turystycznej.

Województwo pomorskie wyróżnione przez Światową Organizację Turystyczną

10.12.2013

Samorząd Województwa Pomorskiego wyróżniony przez Światową Organizację Turystyczną.

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej najlepsze w kraju!

26.09.2013

Obsługa turystów na najwyższym poziomie, kompetentna i profesjonalna kadra oraz nowocześnie wyposażony obiekt to wszystko zdecydowało o sukcesie PCIT w konkursie na najlepsze centrum obsługi turystów realizowanym przez POT.

1 czerwca – Dzień Dziecka w Bramie Wyżynnej - relacja

03.06.2013

Doskonała pogoda, moc atrakcji i świetna zabawa – to wszystko czekało na najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili Bramę Wyżynną w Dzień Dziecka

Noc Muzeów w Bramie Wyżynnej

15.05.2013

W sobotę 18 maja Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej wzięło udział Europejskiej Nocy Muzeów. Do godziny 1.00 w Bramie Wyżynnej odbywało się zwiedzanie z przewodnikiem niedostępnych na co dzień pomieszczeń.

Cztery gwiazdki na 1. urodziny Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej!

14.05.2013

Miło nam poinformować, iż Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej uzyskało najwyższą ocenę w ramach systemu kategoryzacji punktów IT, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną.

Zimowy konkurs – Ferie z Informacją Turystyczną

15.01.2013

Zapraszamy do wzięcia udziału w zimowym konkursie „Ferie z Informacją Turystyczną”. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób wypoczywających w Polsce podczas ferii zimowych.

Brama przyciąga…

17.12.2012

Po niespełna pół roku od pierwszego dnia otwartego - 15.12.2012 Brama Wyżynna znów otworzyła swoje wrota dla zainteresowanych jej wnętrzem, historią i duchem.

5 miesięcy efektywnej pracy Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej

05.11.2012

Uruchamiając Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej nikt nie spodziewał się, że w zaledwie kilka tygodni stanie się jednym z jaśniejszych punktów przestrzeni miejskiej Gdańska.

Dzień Otwarty Bramy Wyżynnej

05.06.2012

1 czerwca mieszkańcy Pomorza i turyści, którzy odwiedzili Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić i poznać historię Bramy Wyżynnej – obiektu, który po wielu latach odzyskał swój blask i ponownie służy odwiedzającym jak centrum informacji turystycznej.

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej już otwarte

18.05.2012

W dniu 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej, które zlokalizowane zostało w zabytkowej XVI – wiecznej Bramie Wyżynnej w Gdańsku.

Powstaje Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej

13.02.2012

Brama Wyżynna - przez kilka wieków główne wejście do miasta Gdańska – już wkrótce stanie się siedzibą Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.

Oferta pracy

10.01.2012

W związku z rozpoczęciem działalności Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna poszukuje kandydatów na stanowisko: Informator Turystyczny