Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej najlepsze w kraju!

26.09.2013

Obsługa turystów na najwyższym poziomie, kompetentna i profesjonalna kadra oraz nowocześnie wyposażony obiekt to wszystko zdecydowało o sukcesie Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej w konkursie na najlepsze centrum obsługi turystów realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Pierwsze miejsce w najwyższej kategorii czterogwiazdowych punktów IT, to ogromny sukces działającego od 2012 roku Centrum zlokalizowanego w historycznym budynku Bramy Wyżynnej w Gdańsku.
Nagrody wręczono 23 września w Warszawie podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 50-lecia funkcjonowania systemu informacji turystycznej w Polsce. W konkursie brały udział centra informacji z całego kraju podzielone zgodnie z systemem certyfikacji na kategorie od jednej do czterech gwiazdek. Pierwsze miejsce w tak prestiżowym konkursie bardzo nas cieszy i mobilizuje do jeszcze bardziej intensywnych działań, ważnym jest utrzymanie wysokiego poziomu w kolejnych latach, a nadrzędnym celem jest zadowolenie turystów odwiedzających PCIT. Na co dzień Centrum zarządzane jest przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu Gdańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Warto przypomnieć, że powstanie Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej to jeden z efektów realizacji projektu Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego, dofinansowanego ze środków RPO. – to przedsięwzięcie pokazuje w jaki sposób należy zagospodarowywać zabytkowe obiekty, by dzięki dodatkowej funkcji służyły mieszkańcom i turystom – zauważa Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego. Cały projekt poza wykreowaniem centrum it, jest przykładem wykorzystania najnowocześniejszych technologii i rozwiązań ułatwiających turyście poznanie naszego regionu. Dzięki środkom unijnym rozwijamy się i możemy zaoferować  ciekawą, pomorską ofertę    – kończy Marszałek Struk.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej.