Najlepsze produkty turystyczne województwa pomorskiego.

01.09.2015

Już po raz trzynasty kapituła konkursu wyłoniła najlepsze produkty turystyczne województwa pomorskiego. W tym roku pierwsze miejsce przyznano Aplikacji mobilnej Gdansk4play (Gdańskie Questy turystyczne). W ramach aplikacji mobilnej gdansk4play powstało 7 gdańskich questów turystycznych - 4 piesze, 2 wodne i 1 rowerowy. Każdy z questów stanowi listę miejsc do odwiedzenia z opisem, zdjęciem i zadaniem do wykonania. Każde miejsce jest oznakowane na mapie dostępnej w aplikacji. Uczestnicy questów mogą odkryć wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu nie wiedzą nawet sami mieszkańcy. Co powoduje, iż bezpłatna aplikacja bawi turystów oraz i mieszkańców Gdańska

Kolejne miejsca zajęły Faktoria Handlowa - Rekonstrukcja Osady Handlowej z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim oraz Słowiński Park Narodowy.

Faktoria to obiekt, gdzie można zarówno odpocząć, jak i dowiedzieć się o życiu sprzed niemal 2 tysięcy lat. Faktoria Handlowa w skład której wchodzą: Chata Wodza – ekspozycja muzealna, Hala Targowa – miejsce spotkań z żywą archeologią oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala, zostały pomyślane jako miejsce połączenia nowych technologii z bogactwem zabytków archeologicznych i pięknem bursztynowych eksponatów. Znakomite miejsce dla rodzin z dziećmi i gwarancja spędzenia miłego dnia.

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 2 nadmorskich Parków Narodowych w Polsce, słynący z ruchomych wydm. Główne działania to ochrona przyrody, krajobrazu i wartości kulturowych, a także edukacja w terenie. To miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku.
Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach  których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych. Wśród najważniejszych kampanii wymienić można artykułu sponsorowane w magazynach pokładowych samolotów PLL LOT, artykuły sponsorowane w formie zagadek na portalu onet.pl. Dla przypomnienia w ubiegłym roku to prestiżowe wyróżnienie otrzymało Centrum Nauki Experyment z Gdyni.
Decyzją komisji konkursowej Słowiński Park Narodowy walczyć będzie w ogólnopolskim głosowaniu internetowym o certyfikat internautów.

Warto podkreślić, iż oferta turystyczna województwa pomorskiego z roku na rok staje się coraz bogatsza a koniec wakacji nie oznacza wcale końca możliwości spędzenia czasu wolnego w regionie. Trzymamy zatem kciuki za naszych pomorskich reprezentantów, to silna i wyróżniająca się grupa. Pamiętajmy jednak, że te perełki są wokół nas i warto zarezerwować sobie kilka weekendów  na krótkie wypady w rodzinnym gronie jeszcze w nie odkryte przez nas miejsca.