Kolejne wyjątkowe wydarzenie w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej już za nami

08.12.2014

Radosna atmosfera przygotowań do Bożego Narodzenia udzieliła się także nam dzięki wyjątkowym gościom, którzy odwiedzili Bramę Wyżynną 6 grudnia.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” z Kościerzyny przygotowała jarmark regionalnych potraw i trunków, świątecznych ozdób, lokalnego haftu a także zimowej oferty turystycznej województwa pomorskiego. Na stołach królowała żurawina w postaci przetworów, nalewek, łakoci, kaszubskie pudełeczka, koniki i ozdoby choinkowe a także piękne, ręcznie haftowane obrusy, serwetki, chusty.

Dzięki naszym gościom z Kościerzyny wnętrze Bramy wypełniło się zapachem barszczu, nadziewanych pasztecików, cynamonu i czekolady. Kolorowy korowód słodyczy, kaszubskich wzorów na bombkach i haftowanych koronek, uzupełniła pachnąca choinka udekorowana przez dzieci papierowymi aniołami, kolorowym łańcuchem i wyciętymi z bibuły gwiazdami.

Świąteczną atmosferę z Bramy Wyżynnej poczuć można było także na falach Radia Gdańsk, które wyjątkowo w tym dniu zorganizowało u nas swoje mobile studio. Mamy nadzieję, że serdeczna dyskusja o możliwościach spędzenia czasu zimą na Pomorzu okazała się skarbnicą inspiracji do tego, by odkrywać nasz piękny region cały rok.

Spora grupa miłośników historii Gdańska zebrała się w południe przed wejściem do Bramy, by wraz z przewodnikiem Jakubem Nowakiem poznawać miasto... spacerując. A wszystko to dzięki wsparciu portalu iBedeker.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego dnia, tym, którzy zechcieli nas odwiedzić i podzielić się swoją radością, uśmiechem i życzeniami.
Do zobaczenia ponownie w Bramie Wyżynnej!