Heart of Europe Road Show – 4 dni, 4 państwa, 4 skandynawskie stolice

09.05.2016

Tak w wielkim skrócie i uproszczeniu mógłby wyglądać opis warsztatu, w którym w dniach 26-29 kwietnia udział wzięła Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Rozwijając jednak ten opis, z przyjemnością informujemy o realizacji kolejnych działań promujących region pomorski wśród tour operatorów i biur podróży na rynku skandynawskim i fińskim. Rynki te, to zdecydowana czołówka listy krajów, na których PROT podejmuje intensywne działania promocyjne.

Tym razem były to warsztaty B2B organizowane przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie we współpracy z Ośrodkami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

Spotkania stolikowe i rozmowy podczas których prezentowaliśmy zróżnicowaną ofertę regionu, obyły się kolejno w Kopenhadze, Oslo, Helsinkach i Sztokholmie. Workshop zgromadził ogólnie  ponad  100 przedstawicieli skandynawskiej branży turystycznej, co cieszy ale też motywuje do podejmowania kolejnych działań na tym rynku. Jednym z nich będzie zaproszenie do Gdańska i Regionu Pomorskiego wybranych biur i touroperatorów w ramach INcoming Poland Gdańsk&Pomorskie Region.

Mamy nadzieję, że nasze działania podjęte we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz partnerami wydarzenia skierowane do organizatorów turystki w Skandynawii i Finlandii pozytywnie wpłyną rozwój zagranicznej turystyki przyjazdowej do Gdańska i  regionu.