Dzień Otwarty Bramy Wyżynnej

05.06.2012

   1 czerwca mieszkańcy Pomorza i turyści, którzy odwiedzili Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić i poznać historię Bramy Wyżynnej – obiektu, który po wielu latach odzyskał swój blask i ponownie służy odwiedzającym jak centrum informacji turystycznej.

   Setki osób, które tego dnia pojawiły się w PCIT mogły poznać wszystkie zakamarki Bramy. Prowadzeni przez pracowników centrum mogli posłuchać o ciekawej historii tego obiektu. Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych czekał szereg atrakcji m.in. konkurs plastyczny związany z atrakcjami turystycznymi regionu czy szaleństwa na trampolinie. Na wszystkich czekały ciekawe konkursy z nagrodami.

   Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej uruchomione zostało 22 maja w ramach projektu Zintegrowany System Informacji Turystycznej wdrażanego przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego WP 2007-2013. Obiekt oddany został w zarządzenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, jak i Gdańskiej Organizacji Turystycznej, które dbać będą o jakość obsługi turystów wypoczywających na Pomorzu.