Dzieci z Domu Dziecka – pierwszy raz nad morzem!

25.09.2013

18 wychowanków krakowskiego Domu Dziecka po raz pierwszy w życiu zobaczy morze. Dzieci wraz z opiekunami spędzą w Trójmieście dwa dni zwiedzając Gdańsk i  biorąc udział w praktycznych lekcjach  żeglarstwa w Sopocie. Grupa  przylatuje z Krakowa w najbliższy czwartek. To druga edycja przedsięwzięcia „Pierwszy raz nad morzem”.
Dzieci są  w wieku 8-14 lat. Pochodzą z rodzin patologicznych (opiekunom odebrano prawa rodzicielskie) lub są sierotami. Pierwszego dnia pobytu zwiedzą Centrum Nauki  Hewelianum  w Gdańsku i wejdą na Górę Gradową. W Gdyni  w Kolibki Adventure Park, spędzą czas na zabawach w parku linowym,  na quadach i strzelnicy. W piątek, w Sopocie, uczestnicy wycieczki poznają pierwsze tajniki żeglarstwa, próbując swoich sił na jachtach, pod opieką doświadczonych skipperów oraz odwiedzą PGE Arenę.
Akcję udało się zorganizować dzięki Liniom Lotniczym Eurolot, które od trzech lat sponsorują tego typu wydarzenia dla dzieci z domów dziecka w całej Polsce. Po ubiegłorocznym sukcesie projektu w Trójmieście, akcja – przy współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną  i agencją Prime Group – jest tu organizowana po raz drugi. 
Jesteśmy naprawdę usatysfakcjonowani, że dzięki wsparciu takich firm jak PROT czy  Prime Group możemy dać dzieciom chwilę radości i zapewnić im atrakcje na jakie placówki wychowawcze zwykle nie mają środków finansowych – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolotu.

Z naszej strony chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom i partnerom: Centrum Nauki Hewelianum, Kolibki Adventure Park i Arena Gdańsk Operator sp.zoo. Dzięki nim dzieci z pewnością spędzą niezapomniane chwile w Trójmieście!!

Relacja z wizyty "Nadmorski.pl"

Relacja z wizyty - Radio Gdańsk

Relacja z wizyty - Gazeta Krakowska