Z Lublina samolotem wprost nad morze

21.06.2013

Dzięki nowemu połączeniu lotniczemu linii Eurolot z Lublina do Gdańska, mieszkańcy Lubelszczyzny mogą spełnić wakacyjne marzenia i nieporównanie szybciej i wygodniej - niż podróżując samochodem czy pociągiem - znaleźć się na jednej z pomorskich plaż.

W najbliższy weekend (22-23 czerwca), równolegle z uruchomieniem połączenia, odwiedzający Plac Zamkowy będą mogli odnieść wrażenie, że trasa spaceru zawiodła ich niepostrzeżenie na… lubelskie lotnisko. Wszystko za sprawą rozkładu lotów - świetlnej tablicy, jaką można spotkać w każdym porcie lotniczym. W tym przypadku tablica będzie elementem akcji promującej uruchomienie przez linie eurolot.com nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego Lublin-Gdańsk oraz wypoczynek nad Bałtykiem. Jest ona organizowana przez Eurolot i Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT) we współpracy z Portem Lotniczym Lublin. Dlatego na rozkładzie lotów wyświetlane będą informacje właśnie o tym połączeniu: rejsy odbywają się do końca wakacji dwa razy w tygodniu (piątek, niedziela – w sam raz na choćby weekendowy wypad nad morze), ceny biletów zaczynają się od ok. 150 złotych, a rejs trwa zaledwie półtorej godziny.

Akcja na lubelskim Placu Zamkowym ma też nieco wpłynąć na postrzeganie wizerunku regionu pomorskiego. Oczywiście główne skojarzenie to plaża, słońce i morze, niemniej jednak warto pamiętać o innych ciekawych propozycjach przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych turystach podróżujących z rodzicami. Dzieci na ogół dość szybko się nudzą i oczekują różnorodnych zabaw czy przygód, dlatego pomorska oferta wydaje się idealnie sprostać
tym oczekiwaniom. Dodatkowo taka propozycja to idealna podpowiedź, jak wykorzystać czas na wypadek kaprysów pogody. Dlatego w Lublinie promujemy się hasłem Morze frajdy - nie tylko na plaży.

Akcji promującej wypoczynek w Pomorskim oraz nowe połączenie lotnicze Eurolot towarzyszyć będzie konkurs, w którym nagrodą będzie bilet dla dwóch osób na przelot z Lublina do Gdańska
i z powrotem.

Regulamin konkursu