Wizyty studyjne w regionie

05.09.2012

   Pierwsza z wizyt odbyła się w terminie 24-26 sierpnia, uczestniczyło w niej 9 dziennikarzy i miała na celu zaprezentowanie Kaszub w niekonwencjonalny sposób.  Dziennikarze nocowali w ośrodku Szarlota, obiekt  posiada odnowiony Hotel, domki drewniane, restaurację, SPA i wypożyczalnię sprzętów wodnych. Pierwszy wieczór spędzili na masażach i zabiegach SPA. Kolejny dzień wizyty był bardzo aktywny. Najpierw około 10 km przejazd rowerami, a następnie kilka kilometrów w kajaku. Zmęczeni ale zadowoleni na obiad udali się do Karczmy Wygoda we Wdzydzach Kiszewskich. Po posiłku odwiedzili Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Tu próbowali min. nauczyć się języka kaszubskiego.
   Nie był to jednak koniec atrakcji, wieczorem dziennikarze udali się na lot balonem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż Kaszuby z perspektywy lotu ptaka, w ciszy i spokoju, wyglądają fantastycznie. Dzień zakończyli ogniskiem, kiełbasą i lokalnym piwem Amber. Następny i już ostatni dzień w całości poświęcony został Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, obowiązkowe zdjęcie przy Domu "Do góry nogami" i degustacja warzonego na miejscu piwa – te atrakcje zachwyciły naszych gości.
    W wizycie wzięli udział dziennikarze ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter ale również reprezentantki Radia Eska, Magazynu Świat i  Brief.

   Druga wizyta prezentująca uroki Ziemi Słupskiej odbyła się w terminie 28-30 sierpnia. 12 dziennikarzy ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter zakwaterowana została w Dolinie Charlotty, zwiedzali i podziwiali uroki Krainy w Kratę oraz Ustkę. Nie ominęło ich spotkanie z kajakami, spływ Słupią choć mniej wyczerpujący niż w czasie wcześniejszej wizyty był równie przyjemny. Ostatni dzień spędzili w Słupsku, zwiedzili Stare Miasto oraz Muzeum Pomorza Środkowego.

   Chcielibyśmy serdecznie podziękować następującym osobom, organizacjom i instytucjom, które pomogły w organizacji wizyt:

   Pan Sławomir Bawarski - Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter
   Jacek Zdrojewski - przewodnik
   Tomasz Oczkowski - przewodnik
   Andrzej Tenderenda - ekajaki.pl
   Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich
   Balloon Charter
   Ośrodek Wypoczynkowy Szarlota
   Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku
   Hotel Dolina Charlotty
   Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie
   Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
   Agencja Promocji Regionu Ziemi Słupskiej Sp.zo.o

www.echodnia.eu

www.globtroter.info

www.kurier365.pl

www.krajoznawcy.info.pl

www.globtroter.info

kurier365.pl

Słupsk.naszemiasto.pl

galeria www.echodnia.eu