Wizyta touroperatorów z Włoch, czyli kontynuacja działań promocyjnych po EXPO

12.06.2015

W dniach 16-18.06.2015 region pomorski odwiedzi 9 touroperatorów z Włoch. Wizyta realizowana jest we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i jest kolejnym elementem działań promocyjnych na rynku włoskim.

Podczas seminarium turystycznego na EXPO w Mediolanie zaprezentowane zostały videoklipy, które wskazały wyróżniki regionu pomorskiego, w tym: atrakcje turystyczne, pas nadmorski, bursztyn, lifestyle, kulinaria. Dlatego wizyta touroperatorów jest doskonałą okazją do ich bezpośredniej prezentacji.

W ramach 3-dniowego pobytu przedstawiona zostanie oferta turystyczna i biznesowa Pomorskiego.
Włoscy touroperatorzy odwiedzą sztandarowe obiekty kulturalne (ECS i Muzeum Bursztynu w Gdańsku oraz Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria w Pruszczu Gdańskim) oraz będą mieli możliwość zapoznać się z walorami turystycznymi Głównego Miasta w Gdańsku i pasa nadmorskiego w Sopocie. Kolejnym elementem wizyty będą galerie bursztynowe, gdzie touroperatorzy przekonają się o potencjale tego "skarbu Gdańska" i jego obecności w nowoczesnym designie. Wizyta nie może obejść się również bez weryfikacji możliwości biznesowych w pomorskich hotelach, dlatego touroperatorzy odwiedzą Hotel Gdańsk oraz nowo otwarty hotel Courtyard Gdynia Waterfront. Wizytę dopełnią degustacje regionalnych produktów w partnerskich restauracjach projektu pomorskie prestige, które wyróżniają się jakościową kuchnią regionu.

Zaproszeni touroperatorzy reprezentują takie biura podróży jak: Rialto Viaggi, Abaco Viaggi, Alma Travel, Effatta Tour, Sunsplash Travel, Aurora Viaggi, Planetario Viagg, Scene del Mondo, Boscolo Tour.

Liczymy, iż podjęte działania promocyjne na rynku włoskich wpłyną na wzrost zainteresowania regionem pomorskim, a tym samym zaowocują zwiększeniem liczby turystów z Włoch.