Wizyta studyjna blogerki turystycznej z Finlandii

17.03.2015

W dniach 09 – 12.04.2015 w regionie pomorskim realizowana będzie wizyta studyjna blogerki - Liisy Nygard z Finlandii prowadzącej blog turystyczny www.routesandtrips.com. Działanie jest elementem wspierającym kampanie promocyjną w Norwegii, którą Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna realizuje wspólnie z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Blog co miesiąc odnotowuje około 1000 unikalnych użytkowników. W 50 % odbiorcami bloga są mieszkańcy Finlandii, pozostała połowa to czytelnicy europejscy.  W 70% przekaz bloga trafia do kobiet w przedziale wiekowym 25 - 34 oraz 55 – 64. Główna tematyka bloga dotyczy:  podróży, atrakcji oraz zakwaterowania. Głównym celem wizyty jest prezentacja walorów turystycznych i naturalnych regionu pomorskiego, w związku z tym zaprezentowane zostaną: Główne Miasto (w tym MHMG, Teatr Szekspirowski, Bazylika Mariacka) oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, dodatkowo blogerka  wyruszy na wycieczkę rowerową z Gdańska do Sopotu, gdzie pozna najważniejsze atrakcję tego miasta, w tym: Monte Cassino, Molo, Krzywy Domek, Dom Zdrojowy – pijalnia solanki, punkt widokowy. Ostatni dzień pobytu przeznaczony zostanie na wizytę w Słowińskim Parku Narodowym  w Łebie. W ramach pobytu blogerka będzie miała również możliwość wzięcia udziału w Gdańskim Festiwalu Muzycznym poznając kulturalną stronę regionu pomorskiego. Wizyta jest również doskonałą okazją do prezentacji oferty prestige, w tym restauracji, które wyróżniają się jakościową kuchnią regionu pomorskiego.

Działanie jest szczególnie ważne z uwagi na popularność blogosfery, która wciąż rośnie w siłę i jest jednym z najefektywniejszych narzędzi promocyjnych. Blogerzy stają się liderami opinii, wpływają na trendy i docierając tym samym do szerokiego grona odbiorców.