Wakacje nad morzem - promocja nowych połączeń lotniczych do Gdańska!

01.07.2014

Przewoźnik Ryanair wprowadził nowe połączenia lotnicze do Gdańska, dzięki którym mieszkańcy Wrocławia i Krakowa już po godzinie mogą cieszyć się wakacjami nad polskim morzem. Działania Ryanair, które wpływają na promocję Gdańska i regionu pomorskiego wspiera Port Lotniczy w Gdańsku oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Loty inauguracyjne z Krakowa i Wrocławia do Gdańska zostały zaplanowane na 01 lipca 2014. Punktualnie o godz. 13.40 i 13.45 Port Lotniczy w Gdańsku zaszczycili swoją obecnością pierwsi pasażerowie oraz dziennikarzy z Wrocławia i Krakowa, na których czekała nie lada niespodzianka,
a mianowicie wypadające wraz z bagażami piłki plażowe z logo pomorskie travel, o których przecież nie można zapomnieć wybierając się nad morze.

Kolejnym elementem promocji nowych połączeń do Gdańska była konferencja prasowa zorganizowana przez przewoźnika Ryanair. W Konferencji uczestniczyli pasażerowie pierwszych lotów w tym dziennikarze z Wrocławia i Krakowa oraz przedstawiciele lotniska, linii lotniczej Ryanair i PROT: Prezes Marta Chełkowska.

Jednak na tym nie koniec, przez kolejne trzy dni (01-03.07.2014) Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przedstawi 10 dziennikarzom z mediów wrocławskich i krakowskich
„smaczki” Gdańska, Gdyni i Sopocie. Głównym motywem wizyty studyjnej  są nowe inwestycje, atrakcje i lokalne przysmaki. Dlatego w ramach  wizyty uczestnicy odwiedzą m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Szekspirowski, Centrum Experyment i Infobox, natomiast pobyt ukoronują „biesiady” w restauracjach: Tłusta Kaczka, Zatoka Sztuki oraz Gdański Bowke.

Dzięki współpracy przewoźnika Ryanair, Portu Lotniczego Gdańsk i Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej prowadzone działania są efektywniejsze, a tym samym wpływają na wzrost turystów w Gdańsku i regionie pomorskim.

Loty ruszają 1 lipca i będą wykonywane do końca września. Do Krakowa będzie można polecieć we wtorek, w czwartek i w sobotę o godz. 14:05. Powrót z Krakowa do Gdańska w te same dni, o godz. 12:30.

Także do Wrocławia polecimy we wtorki, czwartki i soboty, z tym że: w lipcu o godz. 14:10 we wtorek i czwartek, oraz o godz. 15:45 w sobotę, a w sierpniu o godz. 16:30 we wtorek i sobotę oraz o godz. 17 w czwartek. Powroty w te same dni.