„Strefa relaksu” w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej!

23.07.2014

Wakacje – słońce - atrakcje turystyczne, to wszystko sprzyja coraz to większej liczbie turystów w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej. Aby zadbać o odwiedzających, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna rozszerzyła funkcjonalność PCIT, a mianowicie udostępniła „strefę relaksu”.

„Strefa relaksu” to przede wszystkim możliwość odpoczynku i nabrania nowych sił na wygodnych leżakach ulokowanych przed Bramą Wyżynną. Relaksowi sprzyja piękny widok na Drogę Królewską  oraz bezpłatne wifi dedykowane gościom. Dla dociekliwych - Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej wyposażone jest także w 3 infokioski  - multimedialne urządzenia, w których znaleźć można szereg atrakcji w regionie pomorskim.

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowane w historycznym budynku Bramy Wyżynnej działa od maja 2012, służy zarówno turystom jak i mieszkańcom będąc turystyczną wizytówką całego regionu pomorskiego. Warto także wspomnieć o sukcesach Pomorskiej Informacji Turystycznej, w tym uzyskanie najwyższej oceny (4 gwiazdki) w ramach systemu kategoryzacji punktów IT, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną oraz zwycięstwo w konkursie na najlepsze centrum obsługi turystów realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

To wszystko wpływa na duże zainteresowanie Pomorskim Centrum  Informacji Turystyczną ze strony zarówno turystów jak i mieszkańców. Dzięki czemu przez dwa lata funkcjonowania, PCIT odwiedziło 130 000 turystów,  gdzie 60% to turyści zagraniczni głównie z Niemiec, Rosji i Skandynawii.

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej prowadzone jest wspólnie przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, jak i Gdańską Organizację Turystyczną, co w skali kraju jest niestandardowym rozwiązaniem ale już wskazywanym jako wzorcowe. Obie instytucje dokładają wszelkich starań aby jakość udzielanej informacji była jak najwyższa, a standard obsługi w pełni profesjonalny.