Spotkanie z duńskimi dziennikarzami.

20.08.2013

Mecz Polska – Dania już za nami, stadion PGE Arena po raz kolejny przybrał biało – czerwone barwy i stał  się areną piłkarskich emocji.
Wydarzenia sportowe to świetna okazja do silniejszego wyeksponowania miasta i całego regionu Pomorskiego dlatego Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z miastem Gdańsk odpowiednio podgrzała atmosferę tego święta organizując specjalny  wieczór prasowy dla dziennikarzy akredytowanych przez duński związek piłkarski.
W spotkaniu udział wzięło ponad 30 wpływowych dziennikarzy reprezentujących najważniejsze media duńskie, a także Konsul Honorowy Królestwa Danii w Polsce Pan Julian Skelnik. Mimo, że  wizyta miała nieformalny charakter, zainaugurowana została przez vice -Marszałka Województwa Pomorskiego - Ryszarda Świlskiego oraz vice- Prezydenta Miasta Gdańska – Macieja Lisickiego, którzy wprowadzili gości w odpowiedni gdańsko – pomorski nastrój. Rozmowy kuluarowe stały się świetną okazją do nawiązania ciekawych kontaktów,
a także szerszego zaprezentowania potencjału ofertowego Trójmiasta i regionu, który znajdzie swoje miejsce w relacjach prasowych z pobytu dziennikarzy w Gdańsku.
Spotkanie było także okazją do inauguracji  duńskojęzycznego portalu gdansknu.dk, którego uruchomienie zlecone zostało przez PROT w ramach prowadzonych działań promocyjnych na rynkach zagranicznych. Dania, zaraz obok Szwecji i Norwegii staje się bardzo ważnym rynkiem, który zwiększa swój udział w turystyce przyjazdowej do Polski. Z raportu GUS wynika, iż w stosunku do roku 2011 ruch przyjazdowy turystów ze Szwecji wzrósł o 13 %, z Norwegii o 27%, a z Danii o 5,1 %.
Dzięki dobrej współpracy PROT z portem lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku udało się przygotować także specjalny film na powitanie gości:

Danish test Gdańsk