Promocja regionu pomorskiego podczas otwarcia nowej bazy Ryanair w Gdańsku

29.10.2014

28 października linia lotnicza Ryanair otworzyła swoją nową bazę operacyjną w Gdańsku  oraz rozpoczęła loty krajowe dwa razy dziennie do Warszawy (rano i wieczorem). Do tej pory można było polecieć do stolicy raz dziennie. Otwarciu bazy towarzyszyła wizyta studyjna dziennikarzy z mediów warszawskich po regionie pomorskim, którą zorganizowała Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Wizyta studyjna skupiona była przede wszystkim wokół nowych inicjatywach kulturalnych takich jak: Europejskie Centrum Solidarności oraz Gdański Teatr Szekspirowski, które wzbudziły zachwyt dziennikarzy. W ECS, otwartym 30 sierpnia 2014 uczestnicy doświadczyli powrotu do czasów Solidarności, natomiast w otwartym 19 września Gdańskim Teatrze Szekspirowskim docenili design teatralny, w tym otwierany dach, który umożliwia granie spektakli przy świetle dziennym, jak w czasach renesansu. 

Ryanair jest coraz bardziej aktywny w Gdańsku, a dzięki uruchomieniu bazy rozszerza swoją ofertę lotów krajowych oraz wprowadził na lato 2015r. nowe połączenie do Alicante oraz zwiększoną częstotliwość lotów na trasach do Londynu Stansted i Warszawy. Rozwój w Lech Walesa Gdańsk Airport zapewni 750 000 klientów rocznie i 750 miejsc pracy w regionie Portu Lotniczego Gdansk Lech Walesa Airport. 

Nowa baza Ryanair w Gdańsku:
• 1 stacjonujący samolot
• loty krajowe dwa razy dziennie do Warszawy (rano i wieczorem)
• 11 połączeń na zimę 2014r. (4 nowe połączenia: Birmingham, Leeds Bradford, Warszawa/Modlin i od 4 grudnia Kraków)
• 14 połączeń z Gdańska na lato 2015, w tym 1 nowe połączenie do Alicante
• 750 000 klientów rocznie
• 750* miejsc pracy miejsc pracy “na miejscu” rocznie.
• inwestycja: 91 mln dolarów.

Polscy klienci mogą teraz wybierać spośród 14 połączeń uruchomionych z Gdańska na sezon letni oraz czerpać przyjemność ze wszelkich wprowadzonych dla nich udogodnień, takich jak numerowane miejsca, druga darmowa mniejsza torba podręczna, zmniejszone opłaty, nowa strona internetowa, nowa aplikacja mobilna i mobilne karty pokładowe, jak również pakiet usług dla rodzin Family Extra. 

Ryanair wprowadził również nową ofertę: Business Plus i łączy Gdańsk z najważniejszymi Europejskimi centrami biznesowymi, w tym Warszawą (2 x dziennie), Dublinem (4 razy tygodniowo), Edynburgiem (2 x tygodniowo), Londynem (12 x tygodniowo) i Oslo (5 x tygodniowo). Przewoźnik oferuje pasażerom podróżującym w celach biznesowych największy wybór połączeń po najniższych cenach, z lepszymi rozkładami lotów i większą ich częstotliwością oraz najlepszą obsługą klienta.

Z okazji uruchomienia nowej bazy operacyjnej w Gdańsku i rozpoczęcia lotów krajowych do Warszawy dwa razy dziennie, Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów na loty z Gdańska do Warszawy w cenach rozpoczynających się od 19 zł na podróż od listopada 2014r. do stycznia 2015r. Oferta dostępna będzie do środy (5 listopada), do północy.