Promocja Pomorza podczas Festiwalu Archipelagu w Karlskronie

01.08.2014

W dniach 31.07 -02.08.2014 podczas Festiwalu Archipelagu w Karlskronie Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Sopotem, Malborkiem i Stena Line promuje Pomorskie. Festiwal Archipelagu jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych  w szwedzkim regionie Blekinge.

Chcąc zaprezentować wszystkie atrakcje Pomorza mieszkańcom Szwecji nie obyło się bez TIRa, który  wypełniony wyposażeniem po brzegi pozwolił na stworzenie w mieście pięciu stref promocyjnych,
w tym: Sopot Beach, Sopot Lounge, SPA, kulinaria oraz informacja turystyczna. Strefy dopełnia oferta Malborka, który poprzez pokazy walk rycerskich, malowanie twarzy i warsztat mincerski przyciąga rzeszę odbiorców.

Pierwsza z nich, strefa Sopot Beach zlokalizowana jest w bardzo atrakcyjnym i uczęszczanym miejscu Karlkrony  - na nadbrzeżu portowym Fisktorget. Otwarta od godz. 10.00 do 18.00 przyciąga fanów bałtyckich plaż. Atrakcyjności strefie dodaje fakt, iż zrobiona jest ona z sopockiego piasku, co jeszcze bardziej pozwala poczuć atmosferę morskiego kurortu.

Natomiast Hotel Sheraton godnie prezentuje strefę SPA, w której poprzez masaże i zabiegi kosmetycznej potwierdza potencjał i możliwości hotelu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również polska kuchnia, serwowana przez grupę restauracji „Rucola”. Gotowanie na żywo oraz wspaniały smak typowych polskich dań takich jak pierogi, bigos czy chleb ze smalcem i ogórkiem niejednokrotnie wpływają na doznania smakowe dzięki, którym mieszkańcy Szwecji rozpoczynają kulinarną podróż po Polsce.

Prezentowana plaża w Szwecji nie byłaby całkiem sopocka, gdyby nie zadbano o walory artystyczne,
a mianowicie relaksując się na leżaku, kosztując polskich smaków  czy też korzystając z masażu można posłuchać setów dj-skich serwowanych przez Michała „Bunia” Skroka.

W myśl stwierdzenia, że „Sopot kurortem pełnym życia jest” nie zapominano o ofercie rozrywkowej Sopotu, która prezentowana jest w strefie wieczornej – Sopot Lounge. Strefa ta zlokalizowana jest w samym centrum miasta, gdzie wieczorami odbywają się koncerty gwiazd. Można tu miło spędzić czas przy muzyce trójmiejskich muzyków z zespół Soundfire. Awangardowy wystrój tego miejsca, który udało się uzyskać dzięki Zatoce Sztuki oraz muzyka w niecodziennej odsłonie zapewniają tłumy zainteresowanych.

Pomorskie strefy kończy Informacja Turystyczna, którą tworzą reprezentanci z Sopotu, Stena Line oraz Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej ze Sztokholmu. Osoby te stawiają sobie za cel przedstawienie kompleksowej oferty dedykowanej Szwedom, którzy znając już wiele z prezentowanych atrakcji szukają niestandardowych form rozrywki.

Festiwal dopełnia Malbork, który prężnie prezentuje swoich rycerzy przy tutejszym Muzeum Morskim.