Pomorski odcinek programu „Nie ma jak Polska”

03.09.2012

   „Nie ma jak Polska”, to program emitowany od czerwca na antenie TVP 1, w którym prowadzący wspólnie ruszają w podróż po Polsce, by odnaleźć niezwykłe miejsca, zaskakujące dla widzów i… dla nich samych. W sposób niekonwencjonalny prezentują atrakcje turystyczne, opowiedzą ciekawe historie, przedstawią nieprzeciętnych ludzi.

   Dwa pracowite, ale i pełne wrażeń dni trwały nagrania do pomorskiego odcinka programu. Tym razem Maciej Orłoś i Anna Karna przekonywali telewidzów do spędzenia czasu wśród urokliwych zakątków Pomorza. Szlak Zamków Gotyckich? A może pełne magii i uroku Kaszuby? Prowadzący spierali się, kto z nich wybrał bardziej ekscytujące miejsca, ciekawiej je zaprezentował, a tym samym – skuteczniej zachęcił widzów do podróży po Pomorzu. O tym, kto ma rację, zdecydowali widzowie w głosowaniu sms-owym, a przegrany musiał … zaśpiewać kaszubskie abecadło !! 

   PROT ściśle współpracował z producentem programu przy tworzeniu scenariusza tak, aby odcinek różnicował tematycznie potencjał ofertowy regionu.  Finalnie materiał zdjęciowy zrealizowany został na zamkach w Gniewie i Kwidzynie, Bazylice Katedralnej w Pelplinie, Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich  oraz w Centrum Edukacji i Promocji w Szymbarku.

   Wszystkim osobom, jak i instytucjom zaangażowanym w realizację pomorskiego odcinaka serdecznie dziękujemy!!!  Emisja programu odbyła się 09 września, godz. 13.40 TVP 1.

 

   Program można obejrzeć online pod adresem: http://www.tvp.pl/wiedza/przyroda/nie-ma-jak-polska/wideo/odc-11-pomorze/8383528