Kaszubskie Mikołajki w Bramie Wyżynnej

01.12.2014

Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza  6 grudnia do wspólnego przeżywania magicznych chwil Bożego Narodzenia w kaszubskiej atmosferze! 
Świąteczny Dzień Otwarty potrwa od godz. 10:00 do godz. 17:00. W tym czasie w zabytkowych wnętrzach Bramy Wyżynnej gościć będą przedstawiciele Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub” z Kościerzyny. Program przewiduje degustacje potraw regionalnych, prezentacje rękodzieła artystycznego i przegląd zimowych ofert turystycznych województwa pomorskiego. Nie zbraknie też warsztatów i konkursów dla małych i dużych. W ramach konkursu wygrać będzie można weekendowe pobyty w obiektach na Kaszubach: Hotelu Stary Browar Kościerzyna, Ośrodku Wypoczynkowym „eFKA” i domu z bali „Dzika Chata”.
W tym dniu zachęcamy również do słuchania Radia Gdańsk i audycji „Nie śpij, zwiedzaj”, która na żywo będzie realizowana właśnie z Bramy Wyżynnej. W programie porozmawiamy m.in. o zimowych atrakcjach i ofertach turystycznych województwa pomorskiego.
O godz.12:00 zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny z serii spacerów dla miłośników gdańskiej historii, organizowany wraz z portalem IBEDEKER, tym razem licencjonowany przewodnik miejski Jakub Nowak, poprowadzi nas  w kierunku Targu Siennego, a najważniejsze punkty na trasie to m.in. skwer im. Harcerzy Polskich, siedziba Rady Miasta Gdańska - pierwotnie  Generalnej Komendantury Garnizonu Pruskiego, a w okresie Wolnego Miasta Gdańska - Wysokiego Komisarza Ligii Narodów. Spacer zakończy się w rejonie Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Rogaczewskiego.
6 Grudnia, Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, Brama Wyżynna, 10:00-17:00, zapraszamy!