Dziennikarze z Chin.

29.03.2013

W dniach 24.03-30.03 do Polski przyjechali dziennikarze z Chin.  Dnia 29 marca mieliśmy okazje gościć ich w naszej siedzibie Bramie Wyżynnej.
Wizyta zorganizowana została przez Polska Agencję Prasową i Ambasadę RP w Pekinie i ma charakter gospodarczo- turystyczny. Dziennikarze mieli okazję zwiedzić Targi AmberExpo, PGE Arenę czy Park Naukowo- Technologiczny.
Krótkie spotkanie odbyło się również  w Urzędzie Marszałkowskim gdzie z gośćmi spotkał się Marszałek Mieczysław Struk . Następnie w Bramie Wyżynnej Pani Prezes PROT Marta Chełkowska przedstawiła strukturę organizacji i podmiotów zajmujących się turystyką. Pani Dyrektor Krystyna Hartenberger- Pater szeroko omówiła ofertę i potencjał turystyczny naszego regionu.
Chińczycy są coraz częściej zainteresowani zwiedzanie Polski i innych krajów europejskich, staramy się aby Region Pomorski znalazł się na trasie ich wycieczek. Widzimy niezwykły potencjał w gościach z Azji , a spotkania z dziennikarzami pomagają nam w kreowaniu wizerunku i  rozpowszechnianiu informacji o naszych atrakcjach.