Dzień Dobry TVN zainteresowany atrakcjami regionu pomorskiego!

21.10.2014

W dniach 20-21.10.2014 w regionie pomorskim gościła ekipa telewizyjna z „Dzień Dobry TVN”, która przemierza Polskę w poszukiwaniu niestandardowych atrakcji . Wizyta odbyła się w ramach cyklu „Pora na Polskę” , w którym dziennikarz Kuba Porada prezentuje  „perełki regionu”.
W pomorskim okazały się nimi: Murale, bursztyn, Solidarność oraz Teatr Szekspirowski.


Podróż po pomorskim rozpoczęła się od gdańskiego osiedla Zaspa, które znacznie wyróżnia się spośród innych. To właśnie na nich dziennikarz – Kuba Porada odkrył niezwykłe wielkoformatowe malowidła umieszczone na szczytowych ścianach bloków, zwane muralami. Efekt dopełnił widok najnowszych murali z tegorocznego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego - "Monumental Art".
Kolejny przystanek to zdecydowanie bursztynowa kuchnia. Z widokiem na gdańskie kanały ekipa kosztowała bursztynowego menu, które smakiem, formą, a nawet zapachem nawiązywało do bursztynu.

A potem prowadzący przeniósł się do czasów Solidarności odwiedzając Europejskie Centrum Solidarności. Jak można nie poczuć dreszczy mogąc przeżyć te chwile raz jeszcze? Nie można, dlatego ekipa „Dzień Dobry TVN” zagościła w tym niestandardowym muzeum na dłużej, zachwycając się nie tylko eksponatami typu  samochód ciężarowy STAR czy stoczniowa suwnica, ale także Festiwalem „All About Freedom”, w udziale dziennikarz wziął udział.


Natomiast kolejny dzień to spotkanie z designem i tym bursztynowym i tym teatralnym. Rozpoczęto wizytą w pracowni bursztynowej, gdzie powstaje biżuteria nie tylko piękna, ale przede wszystkim niebanalna.  Natomiast dopełnieniem wizyty w regionie pomorskim okazał się niestandardowy obiekt o niestandardowym wykonaniu przybierającym formę szkatułki – Gdański Teatr Szekspirowski, obok którego nie możesz  przejść obojętnie. Otwarty 19 września 2014 jest jedynym budynkiem teatralny z otwieranym dachem, który umożliwia granie spektakli przy świetle dziennym, jak w czasach renesansu.

Emisja pomorskiego odcinka odbędzie się w dniu 31.10.2014 w porannym „Dzień Dobry TVN”. Zapraszamy do oglądania.