Dzień Dobry TVN po raz drugi na Pomorzu!

09.12.2014

Już po raz drugi w roku 2014 atrakcje regionu pomorskiego przyciągnęły ekipę telewizyjną z „Dzień Dobry TVN”, która przemierza Polskę w poszukiwaniu niestandardowych atrakcji. Wizyta odbyła się w ramach cyklu „Pora na Polskę” , w którym dziennikarz Kuba Porada prezentuje  „perełki regionu”. W Gdańsku okazały się nimi: Murale, bursztyn, Solidarność i Teatr Szekspirowski natomiast Kaszuby przyciągnęły kulturą, kulinariami oraz możliwościami zimowych atrakcji. Realizacja wizyt miała na celu przede wszystkim prezentację walorów regionu pomorskiego w masowym medium jaki jest TVN, a tym samym zainspirowanie odbiorców do przyjazdu.


Pierwsza wizyta w dniach 20-21.10.2014 rozpoczęła się od gdańskiego osiedla Zaspa, które znacznie wyróżnia się spośród innych. To właśnie na nich dziennikarz – Kuba Porada odkrył niezwykłe wielkoformatowe malowidła umieszczone na szczytowych ścianach bloków, zwane muralami. Kolejny przystanek to zdecydowanie bursztynowa kuchnia w Gdański Bowke. Z widokiem na gdańskie kanały ekipa kosztowała bursztynowego menu,  które smakiem, formą, a nawet zapachem nawiązywało do bursztynu. A potem prowadzący przeniósł się do czasów Solidarności odwiedzając Europejskie Centrum Solidarności. Jak można nie poczuć dreszczy mogąc przeżyć te chwile raz jeszcze? Nie można, dlatego ekipa „Dzień Dobry TVN” zagościła w tym niestandardowym muzeum na dłużej, zachwycając się nie tylko eksponatami, ale także Festiwalem „All About Freedom”, w którym dziennikarz wziął udział. Kolejny dzień to spotkanie z designem i tym bursztynowym i tym teatralnym. Rozpoczęto wizytą w pracowni bursztynowej NAC Amber, gdzie powstaje biżuteria nie tylko piękna, ale przede wszystkim niebanalna.  Dopełnieniem wizyty w regionie pomorskim okazał się niestandardowy obiekt o niestandardowym wykonaniu przybierającym formę szkatułki – Gdański Teatr Szekspirowski, obok którego nie można było  przejść obojętnie. Emisja odcinka odbyła się w dniu 31.10.2014 w porannym „Dzień Dobry TVN” http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/porada-nad-motlawa,147888.html,. Odcinek przyciągnął 1,2 mln widzów.

Dobra współpraca z branżą oraz szeroki wachlarz atrakcji Pomorskiego skłoniły realizatorów „Dzień Dobry TVN” do nagrania kolejnego odcinka w dniach 08-09.12.2014, w którym tym razem zaprezentowane zostały Kaszuby.  Wizyta rozpoczęła się live cookingiem w Restauracji Stary Browar Kościerzyna, podczas którego prowadzący pod okiem szefa kuchni serwował kaszubskie specjały. Zaintrygowany kulturą kaszubską Kuba Porada odwiedził Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, gdzie muzyka akordeonowa ma długą tradycję. Na miejscu  zaprezentowano 115 instrumentów, co zainspirowało do wspólnej gry. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na relaks w Hotelu Bazuny, gdzie na Kubę Poradę czekał masaż, jednak nie byle jaki bo kaszubskim miodem, którego efekt zdrowotny jest niezaprzeczalny. Wizyta na Kaszubach nie mogła się odbyć bez prezentacji Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie prowadzący został zaproszony do  własnoręcznego wypieku chleba, nauki haftu kaszubskiego oraz gry na diabelskich skrzypcach. Kolejny dzień przyniósł kolejne emocje poprzez przejazd wozem drabiniastym po wzgórzach szymbarskich, prezentując tym samym walorów zimowych Kaszub, które co roku przyciągają rzesze turystów. Wizytę na Kaszubach zakończyły warsztaty garncarskie w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie podczas, których prowadzący odkrył możliwości koła garncarskiego.
Emisja kaszubskiego odcinka odbędzie się w dniu 02.01.2015 w porannym „Dzień Dobry TVN”. Zapraszamy do oglądania.

Zainteresowanie programu „Dzień dobry TVN” i dwukrotna, bezpłatna realizacja na Pomorzu z jednej strony potwierdza skuteczność prowadzonych działań public relations regionu, natomiast z drugiej strony jest ogromną szansą promocyjną zarówno dla branży turystycznej jak i całego regionu pomorskiego w największej ogólnopolskiej telewizji jaką jest TVN.