Dzień Dobry TVN aktywnie w Pomorskim!

05.05.2015

W dniach 04-05.05.2015 region pomorski aktywnie gościł ekipę telewizyjną z „Dzień Dobry TVN”, która w ramach cyklu „Pora na Polskę” poszukuje niestandardowych atrakcji w Polsce.  Jest to już trzecia wizyta DDTVN w Pomorskim, każda z nich to inna historia do opowiedzenia, co pokazuje  potencjał i zróżnicowanie oferty regionu.  Gdański odcinek zachwycał bursztynem i designem natomiast Kaszuby zdecydowanie swoją kulturą.


Tym razem przeszedł czas na sporty wodne, a gdzie lepiej o bardziej sprzyjające wiatry jak nie na Mierzei Helskiej. Dlatego pierwszym przystankiem była nauka kitesurfingu przez prowadzącego. Podczas pływania z latawcem nie ma mowy o złamanym maszcie, czy podartym przez fale żaglu. Kajt unosi, więc działa jak kamizelka asekuracyjna, a kiedy w ogóle nie ma się ochoty przepływać przez fale wystarczy się odbić tuż przed falą i wtedy lądowanie odbywa się za przybojem. A wiec przyjemny sport dla każdego. Jednak po walce z wodą trzeba się posilić dlatego szef kuchni Restauracji Białej w Hotelu Bryza zapewnił niezapomniany live cooking, w którym postawił na morskie ryby dopełniające charakter Mierzei Helskiej.  Trudno też sobie wyobrazić lepsze miejsce do turystyki rowerowej niż Mierzeja Helska. Została tu specjalnie wyznaczona ścieżka, na której wspaniałe krajobrazy można podziwiać dosłownie na każdym kroku. Dlatego ekipa DDTVN wsiadając na rower zapomniała, że przejechała samochodem.


Natomiast kolejny dzień rozpoczął się wizytą w słynnym Fokarium w Helu i udziałem w karmieniu fok, co jest nie lada atrakcją nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Na sygnał pracownika wszystkie foki podpływają do swoich znaczników i grzecznie czekają na śledzie. Następnie, każda z nich kolejno wychodzi na brzeg i demonstruje swoje umiejętności.  Adrenalina została na koniec, a mianowicie nurkowanie do wraku ORP K18 „Bryza”. Znajduje się on około 200 metrów od "Małej Plaży" na wysokości helskiego Fokarium. Wrak usytuowany jest na zboczu dna, w ten sposób jego część dziobowa osiadła na głębokości około 11 metrów, natomiast rufa znajduje się na około 21 metrach. Niewielka głębokość, na której znajduje się wrak oraz bliska odległość od lądu sprawiają, że K-18 "Bryza" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród płetwonurków.


Emisja pomorskiego odcinka odbędzie się w dniu 08.05.2015 w porannym „Dzień Dobry TVN”. Zapraszamy do oglądania.